اردشیر ایران‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: تصویربرداری سریال «قفسی برای پرواز» در روستایی در اطراف دماوند به پایان رسید.
وی ادامه داد: برای ساخت موسیقی سریال نیز با «پیروز ارجمند» قرارداد بسته‌ایم و چون بخشی از سریال در عراق می‌گذرد آقای ارجمند موسیقی سریال را در این منطقه ضبط كرد. همچنین موسیقی تیتراژ با صدای «علیرضا وكیلی‌‌نژاد» ساخته خواهد شد.
تهیه كننده مجموعه «قفسی برای پرواز» كه با نام «پرندگان خارزار» نیز شناخته شده است، درباره زمان پخش سریال نیز تصریح كرد: این سریال از روز 31 شهریورماه روزهای دوشنبه یا چهارشنبه روی آنتن می‌رود و در حال حاضر نیز حدود ده قسمت از كار آماده شده است.
به گزارش فارس، نویسندگان این سریال، محمدرضا گوهری و روح‌الله صدیقی هستند و اردشیر ایران‌نژاد این سریال 32 قسمتی را تهیه می‌كند.
فیلمنامه در 6 فاز نوشته شده كه تاكنون 3 فاز آن مقابل دوربین رفته است و تصویربرداری فاز 4 به زودی آغاز می‌شود.
قصه «قفسی برای پرواز» درباره جوانی به نام احسان است كه در شهریار زندگی می‌كند، او در سفری كه به خرمشهر داشته، به دختری جنوبی دل می‌بندد. با آغاز جنگ و محاصره خرمشهر احسان برای پیدا كردن دختر مورد علاقه خود به خرمشهر می‌رود، اما در آنجا به اسارت نیروهای عراقی در می‌آید...
سریال در شش فاز مراحل مختلف زندگی احسان را بازگو می‌كند و در هر فاز بازیگران مشخصی ایفای نقش می‌كنند. در فاز اول سریال، خانواده احسان كه در شهریار زندگی می‌كنند، به مخاطب معرفی می‌شوند. در این قسمت بازیگرانی مانند ثریا قاسمی، هوشنگ توكلی، اردلان شجاع‌كاوه، آناهیتا همتی، مهوش افشارپناه، نفیسه روشن و شیرین بینا در كنار زندگانی بازی دارند. در فاز دوم، اسارت احسان به تصویر كشیده شده است. احسان پس از اسارت به یك قرنطینه برده می‌شود. در این مكان است كه شخصیت‌های دیگر به او می‌پیوندند. در این فاز، حبیب دهقان‌نسب، بابك انصاری و رحیم نوروزی مقابل زندگانی نقش‌های اصلی را به عهده دارند.
دیگر عوامل سازنده این سریال، عبارتند از:
مدیر تصویربرداری: حسن سلطانی، صدا‌بردار: بهروز عابدینی، مدیر تولید: طاهر امانی، طراح گریم: سعید ملكان، تدوین و صداگذاری: بابك رضاخانی، طراح صحنه و لباس: حمید شهیری، مسوول جلوه‌های ویژه میدانی: جواد شریفی‌راد و عكاس: محسن جسور.

 

مجموعه تلویزیونی پرندگان خارزار


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 24 شهریور 1389    | توسط: فرشید ریاحی    | طبقه بندی: عكس بازیگران سریال همچون سرو -،     |
نظرات()